Látásjavító lencseműtét kisokos – Mit kell tudni erről a kezelésről?
Rendkívül kellemetlen, amikor valaki sem közelre, sem távolra nem lát jól, például olvasáshoz másik szemüveget szükséges használnia és még sorolhatnánk a rossz látás miatti bosszúságokat. Lehetőség van arra, hogy ez a helyzet változzon műtét következtében. Dr. Nagymihály Attila szerint a látásjavító műlencse műtét „egész életre szóló megoldást jelenthet”. Így örökre elfelejthetjük a szemüveg és/vagy kontaktlencse viselésével járó problémákat, mert egész további életünkben tökéletesen fogunk látni.
Tulajdonképpen az eljárás a szürkehályog műtéttel azonos technikán alapul, aminek a lényege az, hogy ultrahangos technikával a beteg saját szemlencséjét műlencsére cserélik az orvosok. Ez lehet monofokális, EDOF vagy trifokális műlencse. Az operáció előtt megtörténik egy alapos alkalmassági vizsgálat, aminek során kiderül, hogy melyik fajta lencse lenne ideális a páciensnek. A szakorvosok ugyancsak ezen a vizsgálaton mérik fel a szem általános állapotát.
Ha az eredmény azt mutatja, hogy mindhárom alkalmas, akkor célravezetőbb a trifokális lencsét választani, mert ennek alkalmazásával 100%-os látás is elérhető. Dr. Nagymihály és csapata minden esetben a legmagasabb minőséget képviselő műlencséket használja a műtétekhez. A beavatkozás után tökéletesen fogunk látni közelre és távolra, többé nem lesznek látásproblémáink. Elkerüljük a műtéttel a szürkehályog (cataracta) kialakulását is. Bármelyik felnőtt ember alkalmas erre a beavatkozásra, nincs felső korhatár, sem dioptriakorlát.
További jó hír, hogy a látásjavító lencseműtét teljesen fájdalommentes és nagyon rövid, legföljebb 2 percig tart. Nem altatásban történik az operáció, hanem szemcseppekkel végzik el az érzéstelenítést az orvosok. Gyakorlatilag minden szempontból érdemes bevállalni a látásjavító lencseműtétet, mert minimális kockázattal járó beavatkozás, aminek csodálatos az eredménye. Sok embernek van erre szüksége, hiszen az életkor előrehaladásával a szemlencse alkalmazkodó képessége romlik, ezzel a beavatkozással viszont remekül korrigálható.